انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 252 بهمن و اسفند 99 منتشر شد. پنجشنبه  ٠٢/٠٢/١٤٠٠ ساعت ٢٢:٢٣

   
٢٦/١٠/١٣٨٦
سخنرانی علمی دی‌ماه 86  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : سازمان‌های آینده  
     
 
سخنرانی علمی دی‌ماه انجمن با عنوان «سازمان‌های آینده» در تاریخ 26/10/1386 در محل سالن آمفی تئاتر مرکز آموزش سازمان مدیریت صنعتی برگزار گردید. سخنران این جلسه آقای ژوزف بهنامی، مدیر اطلاعات مدیریت سازمان مدیریت صنعتی بود.

آقای بهنامی در ابتدای سخنان خود با ذکر این که در هیچ عصری بشر تا این حد در معرض تغییرات قرار نداشته است، افزود: قرن بیست و یکم آینده‌ای را در خود دارد که کاملاً با امروز متفاوت خواهد بود و انسان‌ها برای بقاء و ادامه حیات در چنین شرایطی می‌باید با پیش‌بینی و شناخت آینده از فرصت‌های آن بهره‌برداری نموده و خود را با آن سازگار کنند.

آقای بهنامی در ادامه سخنان خود با ذکر این که دنیای کسب و کار نیز از این قاعده مستثنی نیست، افزود: سازمان‌های آینده باید در واکنش به محیط منعطف‌تر، در تبدیل ایده به عمل سریع‌تر و در اعمال تغییرات اساسی تواناتر باشند. دارا بودن این ویژگی‌ها نیازمند ایجاد دگرگونی‌های گسترده‌ای در ابعاد مختلف ساختاری و محتوای سازمان‌ها خواهد بود و مدیران به منظور یافتن مسیر صحیح در چنین دوران پرتلاطمی، نیازمند برخورداری از قدرت تخیل برای دیدن فرصت‌های جدید، اراده برای آزمودن ایده‌های جدید، انعطاف‌پذیری برای یافتن و به کارگیری راه کارهای جدید و در طول مسیر، توانایی آموختن از تجربه‌های پیشین هستند.

در ادامه سخنرانی، روندهای کلان جهانی و تأثیر آن‌ها در شکل دهی محیط کسب و کار تشریح شد و ضمن معرفی مشخصه‌های محیط کسب و کار در آینده، برخی ویژگی‌های محتمل سازمان‌های آینده نیز مورد بررسی قرار گرفت.

در خاتمه این سخنرانی به پرسش‌های حاضران در مورد موضوعات مطرح شده پاسخ داده شد.

لازم به ذکر است که آقای ژوزف بهنامی کارشناس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات و دارای بیش از 30 سال سابقه مشاوره مدیریت و 20 سال تدریس در این رشته می‌باشند.

انجمن انفورمایتک ایران بدین وسیله از آقای بهنامی به خاطر قبول دعوت انجمن برای برگزاری این سخنرانی و از مدیریت محترم سازمان مدیریت صنعتی به‌خاطر همکاری در برگزاری این جلسه صمیمانه قدردانی می‌نماید. لازم به ذکر است که اسلایدهای این سخنرانی از طریق وبگاه انجمن در اختیارعلاقه‌مندان گذاشته شده است.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها