انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 252 بهمن و اسفند 99 منتشر شد. پنجشنبه  ٠٢/٠٢/١٤٠٠ ساعت ٢٢:٢٢

   
١٤/١١/١٣٨٦
جلسه گروه ERP بهمن‌ماه 86  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : مراحل پیاده‌سازی راه‌حل مراحل پیاده‌سازی راه‌حل برنامه‌ریزی منابع سازمان (ERP)  
     
 
دومین جلسه گروه تخصصی سیستم‌های برنامه‌ریزی منابع سازمان (ERP) انجمن در تاریخ 14/11/86 در محل آمفی تئاتر سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران و در حضور عدّه زیادی از اعضای این گروه برگزار شد.
در ابتدای این جلسه آقای مهندس سعید امامی، سرپرست گروه تخصصی ERP انجمن، درباره فعالیت‌های این گروه تخصصی توضیحاتی را به اطلاع حاضران رساند و سپس از خانم مهندس فروغ فرشیدفر برای سخنرانی دعوت به عمل آورد.
موضوع سخنرانی خانم مهندس فرشیدفر، مراحل پیاده‌سازی راه‌حل برنامه‌ریزی منابع سازمان (ERP) بود. وی در ابتدا با ذکر این که اهمیت و مزایای به کارگیری سیستم‌های فناوری اطلاعات در فرایندهای تجاری کسب و کار بر هیچکس پوشیده نیست، موفقیت و ادامه حیات سازمان‌ها را در نگرش و حرکت به سمت برنامه‌ریزی بهتر و موثرتر منابع سازمان دانست. خانم مهندس فرشیدفر در ادامه با اشاره به این که این نگرش و ابزار دستیابی به آن (ERP) در کشور ما نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است، حرکت آگانه و رهیافت برنامه‌ریزی شده را در این زمینه حائز اهمیت زیادی دانست. وی افزود: سازمان‌های بزرگ برای ایجاد تغییرات اساسی در عملکرد و رویکرد خود به منظور تطبیق با نیازهای متغیر و در حال توسعه مشتریان و حفظ موقعیت برتر در بازار مصرف نیازمند دو عامل می‌باشند:
1- یک رویکرد کاملاً یکپارچه از چهار جنبه راهبرد، فرایند، نیروی انسانی و زیرساخت
2- تعریف یک هدف واحد در نحوه دستیابی به منافع تجاری و تبیین نحوه حصول به آن که مستلزم این است که برای دستیابی به اهداف برنامه‌‌ای تعیین شده برای نیل به نیازهای کسب و کار و جنبه‌های چهارگانه فوق به صورت همگرا، همزمان و همراستا سازماندهی و مدیریت شوند.
خانم مهندس فرشیدفر سپس با ذکر مراحل مورد نیاز و نحوه به کارگیری یک راه حل ERP در سازمان‌ها، به تفصیل در خصوص مرحله پیاده‌سازی که یکی از مهم‌ترین مراحل در پروژه‌های ERP می‌باشد و گام‌هایی که به صورت استاندارد در این مرحله باید برداشته شود سخن گفت.
در پایان این سخنرانی که با استقبال بسیار خوبی از سوی حاضران روبرو گشت، به پرسش‌های به عمل آمده از سوی حاضران پاسخ داده شد.
لازم به ذکر است که خانم مهندس فروغ فرشیدفر، کارشناس ارشد مهندسی صنایع و در حال حاضر دبیر کمیته ERP شورای عالی انفورماتیک کشور و نیز مدیر سیستم‌های پیشرفته شرکت گسترش انفورماتیک ایران می‌باشند. اسلایدهای این سخنرانی جهت استفاده علاقه‌مندان در وبگاه انجمن قرار داده شده است.
انجمن انفورمایتک ایران بدین وسیله از خانم مهندس فرشیدفر به خاطر قبول دعوت انجمن برای برگزاری این سخنرانی و ازمدیریت محترم سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران به خاطر در اختیار گذاشتن محل سخنرانی صمیمانه قدردانی می‌نماید.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها