انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 252 بهمن و اسفند 99 منتشر شد. پنجشنبه  ٠٢/٠٢/١٤٠٠ ساعت ٢٢:٢١

   
٢٤/١١/١٣٨٦
سخنرانی علمی بهمن‌ماه 86  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : تکنولوژی کارت هوشمند سوخت  
     
 
سخنرانی علمی بهمن ماه انجمن تحت عنوان «تکنولوژی کارت هوشمند سوخت» در تاریخ 24/11/86 در محل آمفی تئاتر سازمان مدیریت صنعتی و در حضور عدّه زیادی از علاقه‌مندان برگزار گردید. سخنران این جلسه آقای مهندس قائمیان، مدیر عامل شرکت صنایع مخابراتی راه دور ایران (ITI) و مجری پروژه کارت هوشمند سوخت بود.

در ابتدای این جلسه آقای دکتر صنعتی سرپرست کمیته گردهمائی‌های علمی انجمن ضمن خوشامدگویی به حاضران، اعلام کرد که انجمن درصدد است موضوع محوری سخنرانی‌های علمی سال آینده خود را به کاربردهای کارت‌های هوشمند اختصاص دهد. وی سپس ضمن معرفی سخنران، از ایشان برای انجام سخنرانی دعوت به‌عمل آورد.

آقای مهندس قائمیان با ذکر این‌که طرح ملّی مدیریت سوخت از اوایل تابستان 1386 راه‌اندازی شد، پروژه کارت هوشمند سوخت را یکی از بزرگترین پروژه‌های به‌کار‌گیری فناوری کارت‌های هوشمند در جهان دانست که توانسته است در مدّت زمان بسیار اندک، بالغ‌بر پانزده میلیون کارت هوشمند سوخت را بین دارندگان خودرو و موتور توزیع کند و پذیرش آن‌را در بیش‌از 2300 جایگاه سوخت‌گیری، شامل 28000 پمپ بنزین در سراسر کشور میسر سازد.

آقای مهندس قائمیان در ادامه به تفصیل به معرفی فناوری به کار رفته در شبکه کارت هوشمند سوخت، زیر ساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری این سیستم بزرگ، نحوه تولید، توزیع، کنترل و نگهداری تراکنش‌های سوخت که بالغ‌بر 4 میلیون تراکنش در روز می‌باشد پرداخت. به گفته وی هزینه این پروژه بالغ‌بر 100 میلیون دلار بوده که 2 تا 3 درصد آن نرم‌افزاری و بقیه سخت‌افزاری بوده است. آقای مهندس قائمیان در پایان به قراردادی که با کشور سوریه برای انجام پروژه مشابهی در آن کشور بسته شده است اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد که این پروژه از اوایل سال آینده آغاز گردد.

در خاتمه این سخنرانی که با استقبال زیادی از سوی حاضران روبرو گردید به پرسش‌های حاضران درباره موضوعات مورد بحث پاسخ داده شد.

انجمن انفورماتیک ایران بدین‌وسیله از آقای مهندس مسیح قائمیان به خاطر قبول دعوت انجمن برای برگزاری این سخنرانی و از مدیریت محترم سازمان مدیریت صنعتی به خاطر در اختیار گذاشتن محل برگزاری صمیمانه قدردانی می‌نماید.

به علت حجم بالا، اسلایدهای این سخنرانی در سایت قرار داده نشده است. متقاضیان می‌توانند جهت دریافت آن با دفتر انجمن تماس بگیرند.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها