انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 252 بهمن و اسفند 99 منتشر شد. پنجشنبه  ٠٢/٠٢/١٤٠٠ ساعت ٢٢:٥١

   
٠٨/٠٣/١٣٨٧
جلسه گروه شبکه خرداد‌ماه 87  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : بررسی راهکارهای پیاده‌سازی امنیت در شبکه‌های کامپیوتری  
     
 
جلسه گروه تخصصی شبکه انجمن در تاريخ 8/3/87 در محل آمفی‌تئاتر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و در حضور اعضای گروه و عده‌ای ديگر از علاقه‌مندان برگزار شد.
در ابتدای اين جلسه آقای مهندس عليرضا اهری‌لاحق، سرپرست گروه تخصصی شبکه انجمن، به بيان خط‌مشی‌ها و ديدگاه‌های اين گروه تخصص پرداخت که به طور جداگانه در همين شماره گزارش کامپيوتر درج گشته است. وی همچنين ايجاد يک گروه تخصصی در وبگاه گوگل به نام ISI-Network را جهت تسهيل ارتباط علمی و تخصصی بين اعضای گروه تخصصی شبکه انجمن و ساير علاقه‌مندان مباحث مرتبط با شبکه‌های کامپيوتری، به اطلاع حاضران رساند.
سپس آقای مهندس اهری‌لاحق طی يک سخنرانی يکساعته به بررسی راهکارهای پياده‌سازی امنيت در شبکه‌های کامپيوتری پرداخت. وی با بيان اين‌که يکی‌از مهمترين فعاليت‌های مدير شبکه، تضمين امنيت منابع شبکه است و دسترسی غير‌مجاز به منابع شبکه و آسيب‌رسانی عمدی يا غير‌عمدی به اطلاعات، امنيت شبکه را مختل می‌سازد به تفصيل در مورد چگونگی پياده‌سازی مکانيزم‌های امنيتی در شبکه‌های کامپيوتری سخن گفت و محدوديت‌ها و معذوريت‌های آن‌را به فراخور نوع و پيچيدگی شبکه‌ها مورد تجزيه و تحليل قرار داد.
درپايان اين سخنرانی که با استقبال خوبی از سوی حاضران روبرو گشت به پرسش‌های به‌عمل آمده درباره موضوعات ارائه شده پاسخ داده شد.
انجمن انفورماتيک ايران بدين وسيله از آقای مهندس عليرضا اهری‌لاحق به‌خاطر برگزاری اين سخنرانی و از مديريت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به‌خاطر در اختيار گذاشتن محل برگزاری صميمانه قدردانی می‌نمايد.
لازم به ذکر است که اسلايد‌های اين سخنرانی همچون ساير گردهمائی‌های علمی انجمن، جهت استفاده علاقه‌مندان در وبگاه انجمن (www.isi.org.ir) قرار داده شده است.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها