انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 252 بهمن و اسفند 99 منتشر شد. شنبه  ٢٨/٠١/١٤٠٠ ساعت ٠٧:٤٦

   
١٩/٠٤/١٣٨٧
جلسه گروه شی‌ءگرایی تیر‌ماه87  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : الگویی برای برقراری ارتباط میان زیر سیستم ها  
     
 
جلسه گروه تخصصی شیء‌گرایی انجمن در تاریخ 19/4/87 در محل سالن آمفی‌‌تئاتر سارمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و در حضور عدّه زیادی از اعضای گروه برگزار شد.
سخنران این جلسه آقای مهندس نوید خسروی، سرپرست گروه شیء‌گرایی، و موضوع سخنرانی وی «الگویی برای برقراری ارتباط میان زیر‌سیستم‌ها» بود.
آقای مهندس نوید خسروی ابتدا با ذکر این‌که طراحی و ساخت سیستم‌های نرم‌افزاری بزرگ عموماً امری خطیر است و این دشواری بیشتر در بحث یکپارچه‌سازی خود را نشان می‌دهد، از وجود روش‌های کارآمد و متعددی برای تسهیل این مشکل سخن گفت و افزود در این جلسه و جلسات بعد نگاهی به این الگوها و تفاوت‌های اساسی میان طراحی سیستم‌های کوچک و بزرگ از منظر فنون شیء‌گرایی خواهیم داشت.
تمرکز اصلی سخنان آقای مهندس نوید خسروی در این جلسه بر روی یکی از مباحث دشوار در معماری سیستم‌های بزرگ یعنی notification بود. وی ابتدا دلیل دشواری و سپس نحوه حل آن‌را به روشی مهندسی و نسبتاً ساده بیان کرد.
این جلسه که به‌صورت بحث مشارکتی میان ارائه کننده و حاضران در جلسه برگزار شد با استقبال خوبی از سوی شرکت کنندگان روبرو شد و بیش‌از دو ساعت به طول انجامید.
انجمن انفورماتیک ایران بدین‌وسیله از آقای مهندس نوید خسروی به‌خاطر برگزاری این سخنرانی و از مسئولان محترم سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به‌خاطر در اختیار گذاشتن محل برگزاری صمیمانه قدردانی می‌نماید.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها