انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 252 بهمن و اسفند 99 منتشر شد. شنبه  ٢٨/٠١/١٤٠٠ ساعت ٠٧:٤٣

   
٣٠/٠٥/١٣٨٧
سخنرانی علمی (2) مرداد‌ماه 87  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : مدیریت پروژه های IT مبتنی بر استاندارد بین المللی مدیریت پروژه (PMBOK)  
     
 
به دنبال استقبال زیادی که از برگزاری جلسه گروه تخصصی نرم‌افزار در تاریخ 14/5/87 به‌عمل آمد، سخنرانی علمی مردادماه انجمن نیز به ادامه بحث در مورد استاندارد بین‌المللی مدیریت پروژه (PMBOK) و چگونگی استفاده از آن در اجرای پروژه‌های فناوری اطلاعات اختصاص یافت. این سخنرانی در تاریخ 30/5/87 در محل آمفی‌تئاتر ساختمان آموزش سازمان مدیریت صنعتی و در حضور عدّه زیادی از علاقه‌مندان برگزار شد. سخنران این جلسه آقای مهندس ساسان نیکوکار بود.
آقای مهندس نیکوکار در ابتدای سخنان خود با بیان این‌که امروزه اجرای پروژه‌ها در حوزه فناوری اطلاعات به‌ویژه تولید نرم‌افزار، پیچیده و پرهزینه می‌باشد و این امر باعث شده است تا بسیاری از شرکت‌های بزرگ و کوچکی که در این حوزه مشغول به‌کار می‌باشند ترجیح دهند تا به‌جای تولید محصولات جدید به ارائه خدمات پشتیبانی برای محصولات قبلی خود بپردازند افزود: یکی‌از دلایل بروز این مشکلات، اجرا و مدیریت پروژه‌ها با نگرش سنتی و غیر علمی است که باعث شده تا دوباره‌کاری در پروژه‌ها به بالاترین حدّ خود رسیده، رضایت واقعی مشتری در بیشتر مواقع به دست نیامده و هزینه و زمان پروژه مطابق با پیش‌بینی و سود سازمان‌ها حاصل نگردد.
آنگاه آقای مهندس نیکوکار در ادامه بحث قبلی خود در جلسه گروه نرم‌افزار انجمن به معرفی استاندارد بین‌المللی مدیریت پروژه (PMBOK) و بررسی چگونگی به‌کارگیری آن در اجرای پروژه‌های فناوری اطلاعات و نیز کاربرد این استاندارد در اجرای پروژه‌های مبتنی بر روشگان RUP پرداخت.
در پایان این سخنرانی که با استقبال بسیار زیادی از سوی حاضران روبرو گشت به پرسش‌های به‌عمل آمده پاسخ داده شد.
انجمن انفورماتیک ایران بدین‌وسیله از آقای مهندس ساسان نیکوکار به‌خاطر قبول دعوت انجمن برای برگزاری این سخنرانی و از مدیریت محترم سازمان مدیریت صنعتی به‌خاطر در اختیار گذاشتن محل برگزاری صمیمانه قدردانی می‌نماید.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها