انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 252 بهمن و اسفند 99 منتشر شد. شنبه  ٢٨/٠١/١٤٠٠ ساعت ١٢:٠٢

   
١٣/٠٩/١٣٨٧
جلسه گروه مدیریت پروژه آذر‌ماه 87  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : بلوغ سازمانی در مدیریت پروژه های فناوری اطلاعات  
     
 
جلسه گروه تخصصی مدیریت پروژه انجمن در تاریخ چهارشنبه 13/9/87 در محل آمفی تئاتر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و در حضور اعضای گروه و عدّه‌ای دیگر از علاقه‌مندان برگزار شد.
سخنران این جلسه آقای مهندس انوشیروان اخوان نیاکی، رئیس صنایع نرم‌افزاری شرکت ایز ایران، و موضوع سخنرانی وی «بلوغ سازمانی در مدیریت پروژه‌های فناوری اطلاعات» بود.
آقای مهندس اخوان نیاکی در ابتدای سخنان خود ضمن اشاره به علل و دلایل شکست پروژه‌ها به مسئولیت‌ها و چالش‌های مدیر پروژه پرداخت و صفات شخصیتی و مهارت‌های مدیر پروژه را مورد بررسی قرار داد.
بخش بعدی سخنرانی آقای مهندس اخوان نیاکی به معرفی تاریخچه تدوین استانداردهای مدیریت پروژه اختصاص داشت و پس از آن مدل بلوغ مدیریت پروژه (OPM3) به تفصیل مورد بررسی قرار گرفت و رابطه آن با مدل بلوغ قابلیت سازمانی (CMMI) تشریح شد.
توضیحاتی در مورد استاندارد PMBOK پایان بخش سخنان آقای مهندس اخوان نیاکی بود.
در پایان این سخنرانی که با استقبال زیادی از سوی حاضران روبرو گشت، به پرسش‌های به عمل آمده در مورد موضوعات ارائه شده پاسخ داده شد.
انجمن انفورماتیک ایران بدین وسیله از آقای مهندس انوشیروان اخوان نیاکی به‌خاطر قبول دعوت انجمن برای برگزاری این سخنرانی و از مدیریت محترم سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به‌خاطر تأمین محل برگزاری سخنرانی صمیمانه قدردانی می‌نماید.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها