انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 252 بهمن و اسفند 99 منتشر شد. پنجشنبه  ٠٢/٠٢/١٤٠٠ ساعت ٢٠:٥٩

   
٣٠/١١/١٣٨٧
سخنرانی علمی بهمن‌ماه 87  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : دنيای واقعی، دنيای مجازی  
     
 
سخنرانی علمی بهمن‌ماه انجمن با موضوع «دنیای واقعی، دنیای مجازی» در تاریخ 30/11/87 در محل آمفی تئاتر مرکز آموزش سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد. سخنران این جلسه آقای مهندس محمد میرزاعبداللهی، عضو برجسته و نایب رئیس انجمن بود.
آقای مهندس میرزاعبداللهی، سخنان خود را با بازگویی نظرات ارسطو، افلاطون و سقراط در مورد «واقعیت» و «مجاز» آغاز کرد و عنوان نمود که هنوز این سؤال که مرز بین این دو کجاست پاسخ روشنی نیافته است. وی آنگاه پیشرفت چشمگیر در قابلیت‌های نرم‌افزاری را باعث گسترش استفاده از کامپیوتر در تمام زمینه‌های زندگی و جابجایی مرز بین دنیای واقعی و دنیای مجازی دانست.
آقای مهندس میرزاعبداللهی در ادامه سخنان خود به تعریف امروزی فناوری اطلاعات از دنیای واقعی و دنیای مجازی اشاره کرد و سپس به تفصیل به معرفی وبگاه Second Life که توسط آزمایشگاه لیندن راه‌اندازی شده است پرداخت. به گفته وی Second Life دنیای مجازی سه‌بعدی و برخطی است که توسط رؤیاها و خلاقیت شهروندان آن به وجود آمده است.
در پایان این سخنرانی که با استقبال خوبی ازسوی حاضران روبرو شد به پرسش‌های به عمل آمده درباره موضوعات مورد بحث پاسخ داده شد.
انجمن انفورماتیک ایران بدین‌وسیله از آقای مهندس محمد میرزا‌عبداللهی به‌خاطر برگزاری این سخنرانی و از مدیریت محترم سازمان مدیریت صنعتی به‌خاطر تأمین محل برگزاری صمیمانه قدردانی می‌نماید.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها