انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 252 بهمن و اسفند 99 منتشر شد. پنجشنبه  ٠٢/٠٢/١٤٠٠ ساعت ٢٠:٥٨

   
١٤/١٢/١٣٨٧
جلسه گروه شیء‌گرایی اسفند ‌87  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : مروری بر چند ویژگی بنیادین در ++C  
     
 
جلسه ماهانه گروه تخصصی شیءگرایی انجمن در تاریخ 14/12/87 در محل آمفی‌تئاتر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران برگزار گردید. سخنران این جلسه آقای مهندس سعید امراللهی بیوکی و عنوان سخنرانی وی «مروری بر چند ویژگی بنیادین در ++C» بود.
آقای مهندس امراللهی در ابتدای سخنان خود با ذکر این که ++C یک زبان برنامه‌سازی چند الگویی است که علاوه بر شیءگرایی، سبک‌های دیگر برنامه‌سازی را نیز پشتیبانی می‌کند به بررسی برخی مفاهیم بنیادین در طراحی این زبان پرداخت. در این سخنرانی سه جنبه مهم طراحی رده‌ها که عبارتند از عملیات کپی (Copy operation)، ناوردا در رده‌ها (Class invariant) و عملگرهای فزون بارشده (Operator overloading) به طور خلاصه مورد بحث قرار گرفت و سپس برنامه‌سازی عمومی و معماری کتابخانه استاندارد ++C معرفی و به بحث گذاشته شد.
در خاتمه این سخنرانی به پرسش‌های به عمل آمده از سوی حاضران پاسخ داده شد. انجمن انفورماتیک ایران بدین وسیله از آقای مهندس سعید امراللهی بیوکی به خاطر قبول دعوت انجمن برای برگزاری این سخنرانی و نیز از مدیریت محترم سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به خاطر در اختیار گذاشتن محل برگزاری صمیمانه قدردانی می‌نماید.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها