انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 252 بهمن و اسفند 99 منتشر شد. شنبه  ٢٨/٠١/١٤٠٠ ساعت ٠٦:٢٨

   
٢٠/٠٣/١٣٨٨
جلسه گروه شبکه خرداد‌ماه 88  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : امنیت در مراكز داده اینترنتی  
     
 
جلسه خرداد ماه گروه تخصصی شبکه انجمن انفورماتیک ایران در تاریخ 20/3/88 در محل آمفی تئاتر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و در حضور عده‌ای از اعضای گروه و دیگر علاقه‌مندان برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، آقای نقیب‌زاده مشایخ، رئیس هیأت مدیره انجمن، ضمن خوشامدگویی به حاضران، توضیحاتی در مورد برنامه‌های آتی فعالیت‌های علمی انجمن ارائه کرد و سپس آقای مهندس اهری لاحق، سرپرست گروه تخصصی شبکه انجمن، به معرفی برنامه‌های گروه و دعوت از حاضران برای همکاری پرداخت.
سخنران این جلسه آقای مهندس سید داود سجادی، مدیر واحد طراحی امور IDC شرکت داده‌پردازی ایران و موضوع سخنرانی وی «امنیت در مراکز داده اینترنتی» بود.
آقای مهندس سجادی با ذکر این که امروزه امنیت یکی از کلیدی‌ترین مقوله‌هایی است که توجه سازمان‌ها و ارگان‌ها را به خود جلب نموده است، تأمین امنیت شبکه‌های رایانه‌ای و ارتباطات اینترنتی را یکی از چالش‌های بزرگ مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات در سراسر جهان دانست.
وی سپس با بیان این که مراکز داده اینترنتی به عنوان قلب تپنده ارتباطات شبکه‌ای در سازمان‌ها مطرح هستند و امنیت در این مراکز از اهمیت دو چندانی برخوردار است به تفصیل به معرفی روش‌های مختلف تأمین امنیت در مراکز داده اینترنتی پرداخت.
در پایان این سخنرانی که با استقبال زیادی از سوی حاضران روبرو گشت به پرسش‌های به عمل آمده درباره موضوعات مطرح شده پاسخ داده شد.
انجمن انفورماتیک ایران بدین وسیله از آقای مهندس داود سجادی به خاطر قبول دعوت انجمن انفورماتیک برای برگزاری این سخنرانی و از مدیریت محترم سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به خاطر تأمین محل برگزاری صمیمانه قدردانی می‌نماید.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها