انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 252 بهمن و اسفند 99 منتشر شد. پنجشنبه  ٠٢/٠٢/١٤٠٠ ساعت ٢١:٤٤

   
٠٧/٠٥/١٣٨٨
جلسه مدیریت پروژه مرداد ‌88  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : چگونگی اجرای فرآیند جمع آوری نیازمندی ها در مدیریت محدوده و محتوی پروژه  
     
 
جلسه مردادماه گروه تخصصی مدیریت پروژه انجمن انفورماتیک ایران در تاریخ چهارشنبه 7/5/1388 در سالن آمفی‌تئاتر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و در حضور عده زیادی از اعضای گروه و دیگر علاقه‌مندان برگزار گردید.
در این جلسه ابتدا آقای نقیب‌زاده مشایخ رئیس هیات‌ مدیره انجمن گزارشی از فعالیت‌های آینده انجمن را به اطلاع حاضران رساند و سپس آقای مهندس ساسان نیکوکار، سرپرست گروه تخصصی مدیریت پروژه درباره «چگونگی اجرای فرایند جمع‌آوری نیازمندی‌ها در مدیریت محدوده و محتوای پروژه» به سخنرانی پرداخت.
آقای مهندس نیکوکار در ابتدای سخنان خود، جمع‌آوری نیازمندی‌های مربوط به پروژه را یکی از کلیدی ترین مباحثی دانست که در اجرای هر پروژه و با هر ابعادی با آن روبرو هستیم. وی افزود: امروزه این بحث جزء مهمترین منابع تولید ریسک در اجرای پروژه‌های فناوری اطلاعات به ویژه حوزه تولید سیستم‌های نرم‌افزاری می‌باشد و بارها شاهد بوده‌ایم که به علت ضعف در اجرای صحیح فرایند جمع‌آوری اطلاعات در ابتدای پروژه، پروژه‌های بسیاری با مشکل روبرو شده و حتی به شکست انجامیده‌اند.
آقای مهندس نیکوکار در ادامه سخنان خود با ذکر این که اهمیت این موضوع تا بدان حدٌ می‌باشد که در ویرایش جدید استاندارد بین‌المللی مدیریت پروژه، فرایندی تحت عنوان جمع‌آوری نیازمندی‌ها به فرایندهای مدیریت پروژه اضافه شده است، به تفصیل به معرفی فرایند جمع‌آوری نیازمندی‌ها و بررسی تکنیک‌ها، ریسک‌ها، دستاوردها و نقش‌های درگیر در اجرای این فرایند پرداخت.
در پایان این سخنرانی که با استقبال گسترده شرکت‌کنندگان روبرو شد به پرسش‌های به عمل آمده درباره موضوعات مطرح شده پاسخ داده شد.
انجمن انفورماتیک ایران بدین‌وسیله از آقای مهندس ساسان نیکوکار به خاطر برگزاری این سخنرانی و از مدیریت محترم سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به خاطر در اختیار گذاشتن محل برگزاری صمیمانه قدردانی می‌کند.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها