انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 252 بهمن و اسفند 99 منتشر شد. پنجشنبه  ٠٢/٠٢/١٤٠٠ ساعت ٢٢:٠٧

   
٢٠/٠٢/١٣٨٩
جلسه گروه شبکه ارديبهشت 89  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : امنیت در لایه 2  
     
 
جلسه ماهانه گروه تخصصی شبکه و سخت‌افزار انجمن در تاریخ 20اردیبهشت 89 در محل آمفی‌تئاتر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران برگزار شد. در این جلسه آقای مهندس احمد شریفی مقدم، از کارشناسان گروه طراحی و توسعه شرکت خدمات انفورماتیک درباره «امنیت در لایه 2» سخنرانی کرد.
آقای مهندس شریفی مقدم در ابتدای سخنان خود به این نکته اشاره کرد که راه‌گزین‌های شبکه‌های محلی و اترنت به راحتی راه‌اندازی می‌شوند امّا معمولاً مسائل امنیتی آن‌ها در نظر گرفته نمی‌شود. وی افزود آسیب‌پذیری‌های متعددی در راه‌گزین‌های اترنت موجود است و ابزارهای حمله متعددی نیز وجود دارند که با استفاده از آن‌ها امنیت شبکه به مخاطره می‌افتد و اکثر این مخاطرات در پرتکل لایه 2 به‌صورت ذاتی موجود می‌باشند.
آقای مهندس شریفی مقدم در ادامه سخنان خود به تفصیل به معرفی آسیب‌پذیری‌های تجهیزات در لایه 2و راه‌کارهای ایمن‌سازی آن‌ها پرداخت. در خاتمه این سخنرانی به پرسش‌های حاضران در مورد مطالب ارائه شده پاسخ داده شد.
انجمن انفورماتیک ایران بدین‌وسیله از آقای مهندس احمد شریفی مقدم به‌خاطر قبول دعوت انجمن برای برگزاری این سخنرانی از مدیریت محترم سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری به خاطر تأمین محل برگزاری این جلسه صمیمانه قدردانی می‌نماید.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها