انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 252 بهمن و اسفند 99 منتشر شد. پنجشنبه  ٠٢/٠٢/١٤٠٠ ساعت ٢٢:٤١

   
٢٦/٠٣/١٣٨٩
سخنرانی علمی خرداد‌ماه 89  
         
 
موضوع سخنرانی : استانداردهای سیستم مدیریت امنیت اطلاعات  
     
 
سخنرانی علمی خردادماه انجمن انفورماتیک ایران در تاریخ 26/3/89 در محل سالن آمفی‌تئاتر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و در حضور عدّه زیادی از اعضای انجمن برگزار شد. سخنران این جلسه آقای مهندس حیدرعلی کورنگی و موضوع سخنرانی وی استانداردهای سیستم مدیریت امنیت اطلاعات بود.
آقای مهندس کورنگی در ابتدای سخنان خود با بیان این که مقوله امنیت اطلاعات همواره یکی از مهمترین دغدغه‌های مدیران و کارشناسان حوزه فناری اطلاعات و ارتباطات محسوب گردیده است، نفوذ رخنه‌گران به سیستم‌ها و شبکه‌های رایانه‌های را بزرگ‌ترین چالش فراروی توسعه کاربردهای این فناوری دانست. وی در ادامه به لزوم آشنایی با استانداردهای بین المللی مدیریت امنیت اطلاعات و نقش آن در کاهش نگرانی‌های امنیتی پرداخت.
در این سخنرانی انواع حمله‌ها به سیستم‌های رایانه‌ای مورد بحث قرار گرفت و با تأکید بر نقش استانداردهای امنیت اطلاعات در مقابله با آن‌ها، استانداردهای BS7799، ISO27001 و ISO27002 برای حاضران تشریح گردید.
در خاتمه این سخنرانی که با استقبال بسیار زیادی از سوی حاضران روبرو گردید به پرسش‌های به‌عمل آمده درباره موضوعات مطرح شده پاسخ داده شد.
لازم به ذکر است که آقای مهندس حیدرعلی کورنگی پژوهشگر امنیت اطلاعات و مدرّس دوره‌های کاربردی آشنایی با رخنه‌گری و نحوه‌ مقابله با آن است و در حال حاضر قائم مقام مدیرعامل مجتمع فناوری‌های پیشرفته شهید علم‌الهدی و مدیر شبکه علمی غرب آسیا می‌باشد.
انجمن انفورماتیک ایران بدین‌وسیله از آقای مهندس کورنگی به خاطر قبول دعوت انجمن برای برگزاری این سخنرانی و از مدیریت محترم سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات به خاطر در اختیار گذاشتن محل برگزاری صمیمانه قدردانی می‌نماید.

برای دريافت اسلايد اینجا را کلیک کنيد.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها