انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 252 بهمن و اسفند 99 منتشر شد. پنجشنبه  ٠٢/٠٢/١٤٠٠ ساعت ٢٢:٣٧

   
٣٠/٠٦/١٣٨٩
سخنرانی علمی شهریورماه 89  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : معرفی استانداردهای باز الگوبرداری مركز آمریكایی كیفیت و بهره‌وری (APQC)  
     
 
سخنرانی علمی شهریورماه انجمن در تاریخ 31/6/89 در محل آمفی‌تئاتر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران برگزار شد.
سخنرانان این جلسه آقایان مهندس سعید امامی، عضو هیأت‌مدیره و سرپرست گروه تخصصی ERP انجمن، و مهندس حسنعلی رسولی، مشاور ارشد شرکت مشاوران فناوری اطلاعات آگاهان، و موضوع سخنرانی ایشان معرفی استانداردهای باز الگوبرداری مرکز آمریکایی کیفیت و بهره‌وری (APQC) بود.
در این سخنرانی ابتدا مروری بر نارسایی‌های ساختارهای سازمانی وظیفه‌ای کشور و عدم درک یکپارچه از فرایند و مدیریت فرایندی به‌عمل آمد و سپس مرکز آمریکایی کیفیت و بهره‌وری (APQC)، چهارچوب‌های طبقه‌بندی فرایند (PCF) و شاخص‌های ارزیابی عملکرد (KPI) به تفصیل معرفی گردید و مدلی برای الگوبرداری از استانداردهای باز PCF برای بهبود یا توسعه فرایندها ارائه شد.
در پایان این سخنرانی که با استقبال خوبی از سوی حاضران روبرو گردید، به پرسش‌های به‌عمل آمده درباره موضوعات مطرح شده پاسخ داده شد.
انجمن انفورماتیک ایران بدین‌وسیله از آقایان مهندس امامی و مهندس رسولی به‌خاطر قبول دعوت انجمن برای برگزاری این سخنرانی و از مدیریت محترم سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به‌خاطر در اختیار گذاشتن محل برگزاری صمیمانه قدردانی می‌کند.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها