انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 252 بهمن و اسفند 99 منتشر شد. شنبه  ٢٨/٠١/١٤٠٠ ساعت ٠٨:٠١

   
٢٨/٠٢/١٣٩٠
سخنرانی علمی ارديبهشت ماه 90  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : آشنایی با مفاهیم فناوری رایانش ابری Cloud Computing  
     
 
سخنرانی علمی اردیبهشت ماه انجمن در چهارشنبه 28/2/1390 در محل آمفی‌تئاتر مرکز تحقیقات مخابرات ایران برگزار شد. سخنران این جلسه آقای مهندس علیرضا اهری لاحق، سرپرست گروه شبکه و سخت‌افزار انجمن و موضوع سخنرانی «آشنایی با مفاهیم رایانش ابری» بود.
آقای مهندس اهری در ابتدای سخنان خود با ذکر این که مؤسسه معتبر گارتنر «رایانش ابری» را در صدر فهرست برترین فناوری‌های راهبردی در سال 2011 قرار داده است، به معرفی این فناوری جدید پرداخت و افزایش قابلیت اطمینان، کم‌کردن هزینه‌ها، مدیریت آسان و قدرتمند بر روی منابع و کاربران، و افزایش ضریب ایمنی را از جمله مزایای این فناوری برشمرد. به گفته سخنران، رایانش ابری باعث انقلابی جدید در نحوۀ ارائه خدمات در فناوری اطلاعات خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود که پتانسیل تجاری عظیمی با همکاری بسیاری از کشورها، دولت‌ها و شرکت‌ها در این زمینه به‌وجود آید.
آقای مهندس اهری در ادامه سخنان خود به تفصیل به معرفی ابعاد مختلف این فناوری پرداخت. در انتهای این سخنرانی که با استقبال زیادی از سوی حاضران روبرو شد به پرسش‌های به‌عمل آمده دربارۀ موضوعات مورد بحث پاسخ داده شد.
انجمن انفورماتیک ایران بدین‌وسیله از آقای مهندس علیرضا اهری لاحق به‌خاطر قبول دعوت انجمن برای برگزاری این سخنرانی و از مدیریت محترم مرکز تحقیقات مخابرات به‌خاطر در اختیار گذاشتن محل سخنرانی صمیمانه قدردانی می‌کند.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها