انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 252 بهمن و اسفند 99 منتشر شد. شنبه  ٢٨/٠١/١٤٠٠ ساعت ٠٧:٥٩

   
٣٠/٠٣/١٣٩٠
سخنرانی علمی خرداد ماه 90  
         
 
موضوع سخنرانی : مروری اجمالی بر چارچوب‌ها و استانداردهای مدیریت فناوری اطلاعات  
     
 
سخنرانی علمی خرداد ماه انجمن در تاریخ دوشنبه 30 خرداد ماه 1390 در محل آمفی تئاتر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و در حضور عده‌ای از اعضای انجمن و دیگر علاقه‌مندان برگزار شد. سخنران این جلسه آقای مهندس محمود کریمی و موضوع سخنرانی «مروری اجمالی بر چارچوب‌ها و استانداردهای مدیریت فناوری اطلاعات» بود.
آقای مهندس کریمی در ابتدای سخنرانی خود به این نکته اشاره کرد که امروزه مدیریت امور فناوری اطلاعات در سازمان‌ها باتوجه به فناوری‌ها و گسترش نفوذ کاربردهای فناوری اطلاعات در تمامی عرصه‌های کسب و کار به امری پیچیده و غامض تبدیل شده است.
وی سپس با ذکر این که پیچیدگی و اهمیت فناوری اطلاعات در سازمان‌ها سبب شده است مدیریت مؤثر آن جزء دغدغه‌های مدیریت ارشد هر سازمانی باشد، پیروی از چارچوب‌ها و استانداردهای مدیریت فناوری اطلاعات را از راهکارهای کاهش این دغدغه‌ها برشمرد.
آقای مهندس کریمی آنگاه به تفصیل به معرفی برخی از مهمترین چارچوب‌ها و استانداردها نظیر ITIL، COBIT، ISO/IEC 27000 و ISO/IEC 20000 پرداخت و با ارائه جداول مقایسه ای، جایگاه و موارد کاربرد هر یک از آن‌ها را مشخص کرد.
در پایان این سخنرانی که با استقبال خوبی از سوی حاضران روبرو گشت، به پرسش‌های به عمل آمده دربارۀ موضوعات مطرح‌شده پاسخ داده شد.
انجمن انفورماتیک ایران بدین‌وسیله از آقای مهندس محمود کریمی، مدیرعامل شرکت سیمرغ تدبیر، به‌خاطر قبول دعوت انجمن برای برگزاری این سخنرانی و از مدیریت محترم سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به‌خاطر در اختیار گذاشتن محل برگزاری صمیمانه قدردانی می‌کند.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها