انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 252 بهمن و اسفند 99 منتشر شد. پنجشنبه  ٠٢/٠٢/١٤٠٠ ساعت ٢١:٥٤

   
٣٠/٠٣/١٣٨٦
سمینار آموزشی خردادماه 86  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : آشنایی با سیستم‌های مدیریت دانش  
     
 
سخنرانی علمی خرداد‌ماه انجمن در قالب یک سمینار آموزشی با عنوان «آشنایی با سیستم‌های مدیریت دانش» در تاریخ 30/03/1386 در محل سالن آمفی‌تئاتر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و در حضور عده زیادی از علاقه‌مندان برگزار شد. سخنرانان این سمینار آقایان مهندس سعید امامی و مهندس محمد کیهانی بودند.

هدف از برگزاری این سمینار، آشنا ساختن مدیران و کارشناسان سازمان‌ها با مفاهیم اصلی مدیریت دانش و در پی آن، سیستم‌های مدیریت دانش و نقش آن در ایجاد شرایط رقابتی در سازمان‌های قرن بیست و یکم بود. موضوعاتی که در این سمینار مورد بحث قرار گرفتند عبارت بودند از:

- آشنایی کلی با مدیریت دانش
- تشریح تفاوت‌های بین داده – اطلاعات – دانش – خرد
- تفاوت بین دانش فردی و دانش گروهی
- آشنایی با مدل‌های مدیریت دانش
- شناسایی دانش (آشکار/ ضمنی، جدید/ قدیم، درونی/ بیرونی)
- اکتساب دانش
- توسعه دانش
- اشتراک و توزیع دانش
- بهره‌گیری از دانش
- اندازه‌گیری دانش
- تهیه نقشه دانش
- فناوری‌های مدیریت دانش
- فرهنگ‌سازی و توسعه سازمانی برای مدیریت دانش
- معرفی منابع قابل دسترسی

در پایان این سمینار که نزدیک به 5/2 ساعت به طول انجامید به پرسش‌های به عمل آمده درباره موضوعات مورد بحث پاسخ داده شد.

لازم به ذکر است که آقای مهندس سعید امامی دارای بیش از 30 سال سابقه اجرایی، مدیریتی و مشاوره‌ای در بخش فناوری اطلاعات کشور و در حال حاضر عضو هیأت مدیره انجمن مدیریت اجرایی ایران است. وی در دوره قبل عضو هیأت مدیره انجمن انفورماتیک ایران بوده و بیش از 10 سال سابقه تدریس درس سیستم‌های اطلاعات مدیریت در دانشگاه تهران و دانشگاه شهید بهشتی دارد. آقای مهندس محمد کیهانی، دانشجوی دوره کارشناسی ارشد رشته کارآفرینی دانشگاه تهران و دارای 3 سال سابقه مطالعه و تحقیق در زمینه مدیریت دانش است. وی در حال حاضر مدیر وب‌نوشت گروهی مدیریت دانش (http://kmterms.mihanblog.com) است.

انجمن انفورماتیک ایران بدین وسیله از آقایان مهندس امامی و مهندس کیهانی به خاطر قبول دعوت انجمن برای برگزاری این سمینار و از مدیریت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به خاطر در اختیار گذاشتن محل برگزاری سمینار صمیمانه قدردانی می‌نماید.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها