انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 252 بهمن و اسفند 99 منتشر شد. پنجشنبه  ٠٢/٠٢/١٤٠٠ ساعت ٢١:١٨

   
١٥/٠٨/١٣٩١
جلسه گروه نرم‌افزارهای سیستمی آبان ماه 91  
         
 
دریافت اسلاید
موضوع سخنرانی : معرفی راهکارهای نوین گردش الکترونیکی مستندات مهندسی در مدیریت پروژه  
     
 
جلسه آبان ماه گروه تخصصی نرم‌افزارهای سیستمی انجمن انفورماتیک ایران در تاریخ 15 آبان ماه 1391 در محل آمفی‌تئاتر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران برگزار شد.

در این جلسه آقایان مهندس اسماعیل غفارنیا و علی شهبا سخنرانی کردند. موضوع سخنرانی ایشان «معرفی راهکارهای نوین گردش الکترونیکی مستندات مهندسی در مدیریت پروژه و بررسی موردی آن در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی» بود.

در این سخنرانی ابتدا به اهمیت مدیریت مؤثر و کارآمد حجم وسیع اطلاعاتی که در حال تولید، ذخیره و بازیابی می‌باشند اشاره شد و با ذکر این که در اغلب شرکت‌ها به دلیل نبود یک ساختار و سیستم منسجم، بیشتر کارمندان اطلاعات مهم و ضروری را بر روی کامپیوترهای شخصی و یا در صندوق پست نامه‌های الکترونیکی خود ذخیره می‌کنند و در نتیجه، این اطلاعات برای سایر همکاران قابل دسترسی نیست و نسخه‌های مختلفی از اسناد به طور مستمر منتشر می‌گردد، به راهکار شِیرپوینت که توسط شرکت مایکروسافت برای حل این مشکل ارائه شده است پرداخته شد.

در ادامه سخنرانی، بسترهای شِیرپوینت و EPM به عنوان راهکارهای یکپارچه و متمرکز برای مدیریت الکترونیکی مستندات و کنترل پروژه بر اساس ابزارهای تولید فرایند، تولید فرم و گزارش ساز پویا معرفی گردیدند و همچنین گردش اطلاعات مهندسی در یک شرکت EPC حوزه نفت، گاز و پتروشیمی به عنوان بررسی موردی، تحلیل و بررسی شد.

در خاتمه این سخنرانی که با استقبال خوبی از سوی حاضران روبرو گشت به پرسش‌های آنان پاسخ داده شد.
 
     
         
  آرشیو گردهمایی ها