در تاریخ 9 اسفند ماه 1388 اولین همایش تحلیل کسب و کار با همکاری مشترک شعبه موسسه بین­االمللی تحلیل کسب و کار (IIBA®) در ایران و  انجمن انفورماتیک ایران در سالن همایش­ شرکت ملی گاز از ساعت 14 الی 19 عصر برگزار گردید. در این همایش که با استقبال زیادی از سمت جامعه فناوری اطلاعات و صنایع مختلف کشور همراه بود. موسسه بین­المللی تحلیل کسب و کار و شعبه آن در ایران به همراه استاندارد بین­المللی تحلیل کسب وکار (BABOK®) ویرایش 2 و گواهینامه بین­المللی (CBAP®) معرفی گردید. سمینار انتهایی همایش مربوط به چگونگی استخراج نیازمندی­های پروژه با کمک استاندارد ®BABOK ویرایش 2 و ارتباطات آن با استاندارد مدیریت پروژه PMBOK® بود که توسط آقای مهندس نیکوکار، ریاست محترم شعبه ®IIBA در ایران و سرپرست گروه مدیریت پروژه ارائه گردید.

در اینجا جا دارد تا از مدیریت محترم شرکت ملی گاز ایران و همکاران محترمشان که با در اختیار قراردادن امکانات لازم در تمامی لحظات برگزاری همایش، انجمن انفورماتیک ایران و شعبه ®IIBA در ایران را در جهت گسترش دانش علمی و کاربردی در سطح کشور یاری نمودند، کمال تشکر را بجای آوریم. همچنین در اینجا جا دارد تا از جناب آقای مهندس امیر حسن شاکری که در تمامی لحظات برگزاری همایش انجمن و شعبه IIBA® ایران را یاری کردند کمال تشکر را داشته باشیم.

به اطلاع تمامی شرکت­کنندگان عزیزی که اقدام به ثبت نام برای دریافت گواهی نامه حضور در همایش نموده­اند می­رساند که گواهی حضور تا تاریخ 20 اسفند ماه 1388 به آدرس­های علاقمندان ارسال می­گردد. لازم به ذکر است که تا روز 16 اسفند ماه 1388، اسلایدهای همایش برروی وبگاه­های انجمن انفورماتیک ایران و شعبه IIBA ایران قرار خواهد گرفت.