انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 246 بهمن و اسفند ماه 98 منتشر شد. يکشنبه  ١٨/٠٣/١٣٩٩ ساعت ٠٦:٤٦

   
٠٧/٠٦/١٣٩٠
جایزه دکتر انواری  
         
 

همان‌گونه که پیش از این به اطلاع اعضای گرامی انجمن رسانده شد، انجمن انفورماتیک ایران تصمیم گرفته است به منظور ارج‌گزاری خدمات علمی برجسته و تأثیرگذار و نکوداشت نام شادروان دکتر مرتضی انواری، در بهمن ماه هر سال، مصادف با سالروز تولّد ایشان، جایزه‌ای را به نام جایزۀ دکتر انواری به کوشندگان برجستۀ دانش و مهندسی رایانه در کشور اعطاء کند.

هیأت مدیره انجمن در جلسۀ مورخ 18/5/90 خود از میان نظرات و طرح‌های رسیده در خصوص چگونگی برگزاری و نحوه انتخاب برندگان به تصمیم‌گیری نهایی به شرح زیر رسید:

1-       جایزۀ دکتر انواری هر سال در دو بخش دانشگاهی و غیردانشگاهی (خصوصی و دولتی) به یکی از چهره‌های تأثیرگذار فناوری اطلاعات کشور اهداء خواهد شد.

2-       انتخاب برندگان توسط هیأت داوران منتخب هیأت مدیرۀ انجمن انفورماتیک ایران صورت می‌گیرد.

3-       مراسم اهداء جوایز به‌صورت زنده در شبکۀ اینترنت پخش خواهد شد و برندگان به‌طور مستقیم به سؤالات مطرح‌شده پاسخ خواهند داد.

4-       در سال اول اعطای جوایز (1390) از کوشندگان برجسته و تأثیرگذار فناوری اطلاعات کشور ظرف 45 سال گذشته که از ورود کامپیوتر به ایران می‌گذرد، تقدیر به عمل خواهد آمد.

5-       جایزۀ دکتر انواری در سال‌های آینده، پروژه‌های کارشناسی ارشد و دکتری دانشجویان علوم و مهندسی کامپیوتر را نیز در بر خواهد گرفت.

انجمن انفورماتیک ایران امیدوار است با حمایت اعضای حقوقی خود و دیگر سازمان‌های ذیربط خصوصی و دولتی بتواند این مراسم را هرچه باشکوهتر و در شأن و منزلت زنده یاد دکتر انواری برگزار نماید.

 
     
 
منبع :   انجمن انفورماتیک ايران
 
         
  فهرست اخبار بازگشت