انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 246 بهمن و اسفند ماه 98 منتشر شد. چهارشنبه  ١٤/٠٣/١٣٩٩ ساعت ٠١:٥١

   
٢١/٠٩/١٣٩٠
سخنرانی علمی آذر ماه شاخه دانشجویی دانشگاه تهران  
         
 

از سوی شاخه دانشجویی انجمن انفورماتیک ایران در دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر دانشگاه تهران یک جلسه سخنرانی در تاریخ 21/9/90 در سالن هشترودی این دانشکده برگزار شد. موضوع سخنرانی آشنایی با مفاهیم فناوری رایانش ابری و سخنران، آقای مهندس علیرضا اهری لاحق، سرپرست گروه تخصصی شبکه و سخت‌افزار انجمن و سرپرست واحد طراحی و پیاده‌سازی شبکه شرکت داده‌پردازی ایران بود.

در ابتدای این جلسه، آقای نقیب‌زاده مشایخ نماینده انجمن در این شاخه دانشجویی طی سخنان کوتاهی به مناسبت درگذشت جان مک کارتی، خلاصه‌ای از خدمات علمی وی را برای حاضران بازگو کرد و سپس از آقای مهندس اهری برای ایراد سخنرانی دعوت به عمل آورد.

آقای مهندس اهری با ذکر این‌که مؤسسه معتبر گارتنر «رایانش ابری» را در صدر فهرست برترین فناوری‌های راهبردی برای سال 2011 قرار داده است به این نکته اشاره کرد که این فناوری جدید طی سال‌های اخیر به شکلی وسیع مورد مطالعه و استفاده قرار گرفته است. وی از جمله مزایای این فناوری را افزایش قابلیت اعتماد به جهت دریافت سرویس مورد نظر در کوتاهترین زمان، کم کردن هزینه‌ها، مدیریت آسان و قدرتمند بر روی منابع و افزایش ضریب امنیتی دانست.

در ادامه سخنرانی، آقای مهندس اهری به تفصیل به معرفی فناوری رایانش ابری و ابعاد مختلف آن پرداخت و در پایان به پرسش‌های حاضران پاسخ گفت.

انجمن انفورماتیک ایران بدین وسیله از آقای مهندس علیرضا اهری لاحق به خاطر قبول دعوت شاخه دانشجویی دانشگاه تهران برای برگزاری این سخنرانی صمیمانه قدردانی می‌نماید.

 
     
 
منبع :   انجمن انفورماتیک ایران
 
         
  فهرست اخبار بازگشت