انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 246 بهمن و اسفند ماه 98 منتشر شد. چهارشنبه  ١٤/٠٣/١٣٩٩ ساعت ٢٣:٢٠

   
٢٠/٠١/١٣٩١
برگزاری سخنرانی علمی در دانشگاه تهران  
         
 

شاخه دانشجویی انجمن انفورماتیک ایران در دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر دانشگاه تهران، یک سخنرانی علمی با عنوان «نگاهی به چگونگی ارزیابی رابط‌های کاربری انسان- رایانه» در تاریخ 20/1/1391 در محل سالن هشترودی این دانشکده برگزار کرد. سخنران این جلسه آقای دکتر کاوه بازرگان هرندی، استادیار رشته تعامل انسان و کامپیوتر و پژوهشگر فوق دکتری در مرکز انفورماتیک دانشگاه ژنو بود.

آقای دکتر بازرگان در ابتدای سخنان خود با ذکر این‌که تعامل کارآمد با هر سیستمی مستلزم استفاده از رابط کاربری است، به این نکته اشاره کرد که طراحان معمولاً به طراحی رابط کاربر توجه کمتری نسبت به جوانب تکنیکی می‌کنند و رابط‌های کاربری را نه براساس نیازهای واقعی کاربر بلکه براساس الگوهای مفهومی و باورهای ذهنی خود طراحی می‌کنند.

آقای دکتر بازرگان در ادامه به بیان مفاهیم نظری تعامل انسان و رایانه پرداخت و به تفصیل، روش‌های ارزیابی رابط‌های کاربری، از جمله روش‌های کارشناس محور و کاربر محور را به حاضران در جلسه معرفی کرد. در انتهای سخنرانی نیز یک موردکاوی از ارزیابی تطبیقی وبگاه‌های اداره‌های پست ایران، فرانسه و سوئیس عرضه گردید.

در پایان این سخنرانی که با استقبال خوبی از سوی حاضران روبرو گردید،‌ به پرسش‌های به عمل آمده درباره موضوعات مورد بحث پاسخ داده شد.

انجمن انفورماتیک ایران بدین‌وسیله از آقای دکتر کاوه بازرگان هرندی که با برگزاری این سخنرانی در طول اقامت کوتاه خود در کشور موافقت کرد صمیمانه قدردانی می‌نماید.

 
     
 
منبع :   انجمن انفورماتیک ایران
 
         
  فهرست اخبار بازگشت