انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 246 بهمن و اسفند ماه 98 منتشر شد. چهارشنبه  ١٤/٠٣/١٣٩٩ ساعت ٠٢:١٧

   
١٥/٠٨/١٣٩١
برگزاری جلسه ماهانه گروه تخصصی نرم‌افزارهای سیستمی  
         
 

جلسه آبان ماه گروه تخصصی نرم‌افزارهای سیستمی انجمن انفورماتیک ایران در تاریخ 15 آبان ماه 1391 در محل آمفی‌تئاتر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران برگزار شد.

در این جلسه آقایان مهندس اسماعیل غفارنیا و علی شهبا سخنرانی کردند. موضوع سخنرانی ایشان «معرفی راهکارهای نوین گردش الکترونیکی مستندات مهندسی در مدیریت پروژه و بررسی موردی آن در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی» بود.

در این سخنرانی ابتدا به اهمیت مدیریت مؤثر و کارآمد حجم وسیع اطلاعاتی که در حال تولید، ذخیره و بازیابی می‌باشند اشاره شد و با ذکر این که در اغلب شرکت‌ها به دلیل نبود یک ساختار و سیستم منسجم، بیشتر کارمندان اطلاعات مهم و ضروری را بر روی کامپیوترهای شخصی و یا در صندوق پست نامه‌های الکترونیکی خود ذخیره می‌کنند و در نتیجه، این اطلاعات برای سایر همکاران قابل دسترسی نیست و نسخه‌های مختلفی از اسناد به طور مستمر منتشر می‌گردد، به راهکار شِیرپوینت که توسط شرکت مایکروسافت برای حل این مشکل ارائه شده است پرداخته شد.

در ادامه سخنرانی، بسترهای شِیرپوینت و EPM به عنوان راهکارهای یکپارچه و متمرکز برای مدیریت الکترونیکی مستندات و کنترل پروژه بر اساس ابزارهای تولید فرایند، تولید فرم و گزارش ساز پویا معرفی گردیدند و همچنین گردش اطلاعات مهندسی در یک شرکت EPC حوزه نفت، گاز و پتروشیمی به عنوان بررسی موردی، تحلیل و بررسی شد.

در خاتمه این سخنرانی که با استقبال خوبی از سوی حاضران روبرو گشت به پرسش‌های آنان پاسخ داده شد.

 
     
 
منبع :   انجمن انفورماتیک ایران
 
         
  فهرست اخبار بازگشت