انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 246 بهمن و اسفند ماه 98 منتشر شد. جمعه  ٠٩/٠٣/١٣٩٩ ساعت ١٨:٢٧

   
٠٥/١١/١٣٩٣
برگزاری وبینار نقش معماری سازمانی در راهبری و مدیریت خدمات فناوری اطلاعات  
         
 

وبینار نقش معماری سازمانی در راهبری و مدیریت خدمات فناوری اطلاعات از سوی گروه تخصصی راهبری و مدیریت خدمات فناوری اطلاعات انجمن در تاریخ 5/11/93 به مدّت 2 ساعت برگزار گردید. ارائه دهندۀ این وبینار آقای مهندس رضا کرمی، مدیرعامل شرکت مهندسی نرم‌افزار گلستان و عضو انجمن بین‌المللی معماران سازمانی (AEA) بود.

آقای مهندس کرمی در این وبینار با اشاره به این که معماری سازمانی یکی از متداول‌ترین ابزارهای مدل‌سازی و برنامه‌ریزی فناوری اطلاعات در مقیاس سازمانی است، رویکرد مبتنی بر معماری سازمانی را در طراحی و پیاده‌سازی قابلیت‌های راهبری و مدیریت اطلاعات سازمان‌ها پراهمیت و آشنایی با آن را برای مشاوران و مدیران فناوری اطلاعات ضروری دانست.

سخنران در ادامه به معرفی تعاریف و مفاهیم کلیدی معماری سازمانی و تشریح کاربردهای آن در راهبری و مدیریت خدمات فناوری اطلاعات سازمان‌ها پرداخت و ارتباط بین چارچوب‌های معماری سازمانی (مانند TOGAF) و چارچوب‌های راهبری و مدیریت خدمات فناوری اطلاعات را تبیین نمود.

در این وبینار که شرکت در آن رایگان بود 161 نفر شرکت کردند و نظرخواهی به عمل آمده در پایان وبینار حاکی از رضایت و استقبال بسیار زیاد شرکت کنندگان بود.

انجمن انفورماتیک ایران بدین وسیله از آقای مهندس رضا کرمی به خاطر قبول دعوت انجمن برای برگزاری این وبینار صمیمانه قدردانی می‌کند.

لازم به ذکر است که اسلایدهای این وبینار از طریق وبگاه انجمن (www.isi.org.ir) در اختیار علاقه‌مندان قرار دارد.

 
     
 
منبع :   انجمن انفورماتیک ایران
 
         
  فهرست اخبار بازگشت