انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران انجمن انفورماتیک ایران
گزارش کامپیوتر شماره 252 بهمن و اسفند 99 منتشر شد. پنجشنبه  ٠٢/٠٢/١٤٠٠ ساعت ٢٣:٠٢

   
١١/٠٣/١٣٩٤
شرکت رئیس انجمن در جلسۀ کتاب‌خوانی در حضور جمع  
         
 

یک جلسه از درس آداب فناوری اطلاعات در دانشکدۀ مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف، زیر عنوان کتاب‌خوانی در حضور جمع، به بررسی و روخوانی کتاب‌های «ماجراهای پشت پرده» و «پایان کار غول‌ها»، هر دو از انتشارات انجمن انفورماتیک ایران، اختصاص یافته بود.

این جلسه در روز دوشنبه 11 خرداد 1394 در سالن خوارزمی آن دانشکده از ساعت 14 تا 17برگزار شد و حضور در آن، نه تنها برای دانشجویان درس، بلکه برای همگان آزاد بود.

بنابر دعوت آقای مهندس سیدابراهیم ابطحی مدرّس درس آداب فناوری اطلاعات، آقای ابراهیم نقیب‌زادۀ مشایخ، رئیس انجمن انفورماتیک ایران و مترجم این دو کتاب در این جلسه حضور یافت و در ابتدای جلسه و پیش از بررسی و روخوانی بخش‌هایی از کتاب‌ها، با دانشجویان دربارۀ پیام اصلی این دو کتاب و انگیزه‌اش از ترجمۀ آن‌ها سخن گفت. به گفتۀ وی، ترجمۀ کتاب ماجراهای پشت پرده با هدف آشنا ساختن دانشجویان و دانش‌پژوهان کشور با چگونگی تولید علم در جوامع پیشرفته و ترجمۀ کتاب پایان کار غول‌ها با انگیزۀ مطرح ساختن فرصت‌هایی که اینترنت برای راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک و همکاری و همیاری افراد درون جوامع محلی و رفع مشکلات خود فراهم ساخته، صورت گرفته است.

 
     
 
منبع :   انجمن انفورماتیک ایران
 
         
  فهرست اخبار بازگشت